UA
EN

co się dzieje w lublinie?

2023-04-13

JUWENALIA POWRACAJĄ!

W końcu po 4 latach do Lublina powraca jedna z najsłynniejszych imprez studenckich jaką są Juwenalia. 
5 i 6 maja na Terenach Zielonych Politechniki Lubelskiej odbędą się liczne koncerty i wydarzenia. 

2022-11-28

Akademicki Jarmark Świąteczny

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zaprasza 6 grudnia na Akademicki Jarmark Świąteczny. Wydarzenie dedykowane jest zarówno studentom, pracownikom, jak i wszystkim mieszkańcom miasta. Początek o godzinie 10:00 na placu Marii Curie-Skłodowskiej.

2022-11-03

LUMINA PARK W OGRODZIE BOTANICZNYM UMCS

Już 10 listopada w Ogrodzie Botanicznym UMCS, kolejny rok z rzędu, zostanie otwarty Park Iluminacji, czyli niesamowita zimowa atrakcja w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. W tym sezonie pomysłodawcy zapraszają do „Tajemniczego Ogrodu”.

2022-10-01

ROZPOCZĘCIE ROKU AKADMICKIEGO 2022/2023

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki na Lubelskich uczelniach! Witamy studentów z powrotem!

2022-09-09

Radio Wolny Świat – Koncert Wolności i Nadziei

17 września na Placu Zamkowym w Lublinie odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny. Wszystkie wpływy z biletów zostaną przekazane na fundację Ołeny i Wołodymyra Zełenskich – United24. Wystąpią takie gwiazdy jak: Olivia Addams, Kalush Orkiestra, Tymek, T.Love, Krzysztof Cugowski, Myslovitz, Miuosh, Karaś/Rogucki. 

2022-08-22

Chonabibe Festival w Lublinie

"Chonabibe Festiwal" to trzydniowe wydarzenie muzyczne nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. 
Promuje miejską muzykę, łącząc utytułowanych i rozpoznawalnych artystów z mniej znanymi projektami, które wyróżnia jednak wysoka jakość koncertów. Jest to szeroka oferta rozrywkowa, kulturalna, sportowa i gastronomiczna.
Festiwal odbędzie się w dniach 26 - 27 sierpnia 2022 roku. 

2022-08-10

Jarmark Jagielloński w Lublinie!

Od 19 do 21 sierpnia 2022 roku w Lublinie na Starym Mieście odbędzie się Jarmark Jagielloński czyli czas kiedy kultura tradycyjna prezentowana jest poprzez rzemiosło, muzykę, śpiew i taniec. 
To wyjątkowa okazja do spotkania w jednym miejscu kilkuset artystów, rzemieślników i wytwórców tradycyjnego rękodzieła z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. 

2022-05-26

Noc Kultury Powraca!

Już w nocy z 4 na 5 czerwca powraca jedno z bardziej wyjątkowych wydarzeń w Lublinie!
Różnorodne wystawy i eventy pojawią się w obrębie całego Starego Miasta. Można na własne oczy przekonać się jak wyglądają dawne ulice miasta przyozdobione w stałe ale także interaktywne dekoracje, światła i projekcje. 
Tegoroczna edycja nocy kultury odbędzie się pod hasłem Sztuki Stosowanej.

2022-05-01

Dni Kultury Studenckiej - Kulturalia

Święto studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wraca po dwuletniej przerwie! 
Tegoroczne Dni Kultury Studenckiej – KULturalia 2022 odbędą się w dniach 13-14 maja. Na dziedzińcu KUL wystąpią: Ania Dąbrowska, Daria Zawiałow, Piotr Cugowski oraz zespół IRA.

2022-04-10

Ogród Botaniczny UMCS otwarty!

Wiosna na dobre zawitała do Ogrodu Botanicznego UMCS. Z każdym dniem wśród alejek pojawiają się nowe kolory i zapachy, a dookoła słychać śpiew ptaków. „Botanik” zaprasza swoich gości na pierwsze spacery już w Poniedziałek Wielkanocny - 18 kwietnia br. Wyjątkowo w dniu inauguracji sezonu bramy Ogrodu otworzą się o godz. 10:00, natomiast w kolejne dni - o godz. 9:00.

2021-10-01

Siema Żaki!

W piątek (1 października) ACKiM UMCS Chatka Żaka zaprasza na koncert „Siema Żaki”. Odbędzie się on na placu Litewskim przed napisem I Love Lublin. Początek wydarzenia o godzinie 19.

2021-09-29

Szczepieniobus – akcja lubelskich uczelni

W dniach 30 września oraz 1 i 4 października w godz. 9.00-16.00 lubelskie uczelnie zorganizowały akcję szczepień przeciwko COVID-19 m.in. dla lubelskich studentów. Szczepieniobus będzie czekał na chętne osoby przed Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przy ul  Chodźki 4.2021-03-03

Lublin Europejską Stolicą Młodzieży w 2023!

Mamy To! Lublin będzie Europejską Stolicą Młodzieży w 2023 roku! Miasto zdobył tytuł przyznawany przez Europejskie Forum Młodzieży, niezależną platformę zrzeszającą ponad 100 krajowych rad i organizacji młodzieżowych ze Starego Kontynentu...
Mamy To! Lublin będzie Europejską Stolicą Młodzieży w 2023 roku! Miasto zdobył tytuł przyznawany przez Europejskie Forum Młodzieży, niezależną platformę zrzeszającą ponad 100 krajowych rad i organizacji młodzieżowych ze Starego Kontynentu. Tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży przyznawany jest od 2009 roku Celem jest m.in. umocnienie pozycji młodych ludzi, zwiększenie ich uczestnictwa w podejmowaniu decyzji i wzmocnienie tożsamości europejskiej. W tym roku tytuł przyznano Kłajpedzie, w przyszłym roku ? Tiranie. Lublin zdobył ten tytuł jako pierwsze miasto polskie.
więcej >

2020-11-28

Nowoczesny dom studencki zamiast starego biurowca

Na miejscu wysłużonego biurowca Transhurtu wybudowany zostanie designerski dom studencki Zeus Apartments. Stary budynek został już wyburzony. Właściciel biurowca przy al. Spółdzielczości Pracy planował jego wyburzenie już w 2015 roku...
Na miejscu wysłużonego biurowca Transhurtu wybudowany zostanie designerski dom studencki Zeus Apartments. Stary budynek został już wyburzony. Właściciel biurowca przy al. Spółdzielczości Pracy planował jego wyburzenie już w 2015 roku. Dzięki zmianom miejscowego planu zagospodarowania, na działce sąsiadującej z Galerią Olimp w końcu wyrośnie nowoczesny budynek. Kilkunasto piętrowy dom studencki wyróżniał się będzie architekturą i wysokim standardem, wpisując się jednocześnie w studencki charakter Lublina, w którym studiuje aż 60 tys. studentów z Polski i całego świata.
więcej >

2020-09-18

Miasto powoła Lubelską Radę Studencką?

Pomysłodawcą stworzenia oficjalnego studenckiego forum do dyskusji w najważniejszych sprawach miasta jest radny Marcin Bubicz, student i doktorant lubelskich uczelni. Jaki wpływa na losy miasta miałay powołana rada?...
Pomysłodawcą stworzenia oficjalnego studenckiego forum do dyskusji w najważniejszych sprawach miasta jest radny Marcin Bubicz, student i doktorant lubelskich uczelni.
Jaki wpływa na losy miasta miałay powołana rada? - Takie forum daje przede wszystkim możliwość wyrażenia opinii środowiska studenckiego w sprawie najważniejszych inicjatyw, projektów, przedsięwzięć i wydarzeń organizowanych przez Prezydenta Miasta Lublin oraz Radę Miasta Lublin. Wielość obszarów, w których głos studentów byłby mile widziany, potwierdza tylko słuszność tej idei - przekonywał Marcin Bubicz w rozmowie z serwisem lublin24.pl.
W Lubelskiej Radzie Studenckiej zasiadać mieliby przedstawiciele Samorządów Studenckich oraz międzyuczelnianych organizacji studenckich. Istotną rolę miałyby również pełnić koła i organizacje naukowe.
więcej >

2020-09-18

Lublin Europejską Stolicą Młodzieży 2023?

Miasto znalazło się w ścisłym finale konkursu i walczy o tytuł z rosyjskim Kazaniem oraz rumuńskim Baia Mare. Zwycięzca ma zostać wyłoniony pod koniec 2020 roku. Jakie korzyści przyniesie lubelskiej młodzieży ewentualna wygrana?...
Miasto znalazło się w ścisłym finale konkursu i walczy o tytuł z rosyjskim Kazaniem oraz rumuńskim Baia Mare. Zwycięzca ma zostać wyłoniony pod koniec 2020 roku.
Jakie korzyści przyniesie lubelskiej młodzieży ewentualna wygrana? Miasto zaplanowało aż 71 działań wybranych z 220 wydarzeń skierowanych do młodych osób w latach 2021-2023. Na ich realizację ma przeznaczyć łącznie aż 27mln  zł.
więcej >

gdzie warto się wybrać

liczba studentów

25 tys.

liczba mieszkańców

340 tys.

ilość uczelni wyższych

9

odległość do centrum miasta

2 km

copywrite: Zeusapartments   |   Regulamin   |   RODO

PROJEKT I REALIZACJA: CHILLO-AD.PL