UA
EN

co się dzieje w lublinie?

2021-03-03

Lublin Europejską Stolicą Młodzieży w 2023!

Mamy To! Lublin będzie Europejską Stolicą Młodzieży w 2023 roku! Miasto zdobył tytuł przyznawany przez Europejskie Forum Młodzieży, niezależną platformę zrzeszającą ponad 100 krajowych rad i organizacji młodzieżowych ze Starego Kontynentu...
Mamy To! Lublin będzie Europejską Stolicą Młodzieży w 2023 roku! Miasto zdobył tytuł przyznawany przez Europejskie Forum Młodzieży, niezależną platformę zrzeszającą ponad 100 krajowych rad i organizacji młodzieżowych ze Starego Kontynentu. Tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży przyznawany jest od 2009 roku Celem jest m.in. umocnienie pozycji młodych ludzi, zwiększenie ich uczestnictwa w podejmowaniu decyzji i wzmocnienie tożsamości europejskiej. W tym roku tytuł przyznano Kłajpedzie, w przyszłym roku ? Tiranie. Lublin zdobył ten tytuł jako pierwsze miasto polskie.
więcej >

2020-11-28

Nowoczesny dom studencki zamiast starego biurowca

Na miejscu wysłużonego biurowca Transhurtu wybudowany zostanie designerski dom studencki Zeus Apartments. Stary budynek został już wyburzony. Właściciel biurowca przy al. Spółdzielczości Pracy planował jego wyburzenie już w 2015 roku...
Na miejscu wysłużonego biurowca Transhurtu wybudowany zostanie designerski dom studencki Zeus Apartments. Stary budynek został już wyburzony. Właściciel biurowca przy al. Spółdzielczości Pracy planował jego wyburzenie już w 2015 roku. Dzięki zmianom miejscowego planu zagospodarowania, na działce sąsiadującej z Galerią Olimp w końcu wyrośnie nowoczesny budynek. Kilkunasto piętrowy dom studencki wyróżniał się będzie architekturą i wysokim standardem, wpisując się jednocześnie w studencki charakter Lublina, w którym studiuje aż 60 tys. studentów z Polski i całego świata.
więcej >

2020-09-18

Miasto powoła Lubelską Radę Studencką?

Pomysłodawcą stworzenia oficjalnego studenckiego forum do dyskusji w najważniejszych sprawach miasta jest radny Marcin Bubicz, student i doktorant lubelskich uczelni. Jaki wpływa na losy miasta miałay powołana rada?...
Pomysłodawcą stworzenia oficjalnego studenckiego forum do dyskusji w najważniejszych sprawach miasta jest radny Marcin Bubicz, student i doktorant lubelskich uczelni.
Jaki wpływa na losy miasta miałay powołana rada? - Takie forum daje przede wszystkim możliwość wyrażenia opinii środowiska studenckiego w sprawie najważniejszych inicjatyw, projektów, przedsięwzięć i wydarzeń organizowanych przez Prezydenta Miasta Lublin oraz Radę Miasta Lublin. Wielość obszarów, w których głos studentów byłby mile widziany, potwierdza tylko słuszność tej idei - przekonywał Marcin Bubicz w rozmowie z serwisem lublin24.pl.
W Lubelskiej Radzie Studenckiej zasiadać mieliby przedstawiciele Samorządów Studenckich oraz międzyuczelnianych organizacji studenckich. Istotną rolę miałyby również pełnić koła i organizacje naukowe.
więcej >

2020-09-18

Lublin Europejską Stolicą Młodzieży 2023?

Miasto znalazło się w ścisłym finale konkursu i walczy o tytuł z rosyjskim Kazaniem oraz rumuńskim Baia Mare. Zwycięzca ma zostać wyłoniony pod koniec 2020 roku. Jakie korzyści przyniesie lubelskiej młodzieży ewentualna wygrana?...
Miasto znalazło się w ścisłym finale konkursu i walczy o tytuł z rosyjskim Kazaniem oraz rumuńskim Baia Mare. Zwycięzca ma zostać wyłoniony pod koniec 2020 roku.
Jakie korzyści przyniesie lubelskiej młodzieży ewentualna wygrana? Miasto zaplanowało aż 71 działań wybranych z 220 wydarzeń skierowanych do młodych osób w latach 2021-2023. Na ich realizację ma przeznaczyć łącznie aż 27mln  zł.
więcej >

gdzie warto się wybrać

liczba studentów

25 tys.

liczba mieszkańców

340 tys.

ilość uczelni wyższych

9

odległość do centrum miasta

2 km

copywrite: Zeusapartments   |   Regulamin   |   RODO

PROJEKT I REALIZACJA: CHILLO-AD.PL